Cyberoam Nedir & Kimdir

Cyberoam – Bir Sophos Şirketi olan Cyberoam, ağ geçidindeki geniş ürün teklifi yelpazesiyle kuruluşların güvenliğini sağlar. Cyberoam, uygulamalarında kurumsal sınıf performans sunarak multi çekirdekli işlemcilerin gücünden yararlanır.

Cyberoam’ın geniş ürün yelpazesi aşağıdakileri içerir:

  • Cyberoam Ağ Güvenlik Uygulamaları – UTM, NGFW
  • Cyberoam iView – Akıllı Kayıt ve Raporlama
  • Cyberoam Merkezi Konsol (CCC)
  • Cyberoam NetGenie

Cyberoam güvenlik alanında derinlemesine deneyime sahip güçlü bir yönetim ekibi tarafından yönetmektedir. ABD, Orta Doğu ve Hindistan’daki ofislerinde 550 çalışanı bulunmakta olup, Hindistan’da Ar-Ge ve Küresel Destek Yönetim Merkezi bulunmaktadır.

Müşteriler
125’ten fazla ülkede binlerce dağıtımcısıyla, Cyberoam, eğitim kurumlarının, kamu sektörünün, ve büyük kamu kuruluşlarının yanı sıra, küresel şirketlere üretim, sağlık, finans, perakende, bilişim sektörleri ve daha fazla alanda güven veriyor.

Ortaklar
Dünya genelinde 4500’den fazla ortağı olan tamamen kanal merkezli bir şirket olarak Cyberoam; kanal pazarlaması, süreç otomasyonu ve eğitim ve sertifikasyonu da içeren kapsamlı bir partner programı sayesinde, piyasada güçlendirici partner varlığı üzerine odaklanmıştır. Cyberoam Yetkili Çözüm Sağlayıcısı (CASP) Programı, 125’ten fazla ülkeden gelen 5000 lider distribütörü ve satıcıyı içerir. Bizler partner topluluğumuzla ilişkilerimizi geliştirir ve sürdürürüz ve tüm olası yollarla onları pro-aktif olarak desteklemeye çalışırız.

Ödüller ve Sertifikasyonlar
Cyberoam, Katman 8 kullanıcı kimlik tabanlı güvenlik duvarı için EAL4+ sertifikasyonu genel kriterlerini ve Verizon Business’ın bağımsız bir bölümü olan ICSA Laboratuvarları tarafından istenen sıkı sertifikasyon taleplerini karşılayarak Yüksek Kullanılabilirlik kriterlerine sahip kurumsal güvenlik duvarları için ICSA Laboratuvarları Sertifikasını elde etti.

Cyberoam güvenlik cihazı, CheckMark UTM Seviye 5 sertifikasyonu ile belgelendirilmiştir ve Basic ve AES Interop’u, ayrıca VPN Konsorsiyumunun SSL VPN sertifikasyonlarını almıştır. Cyberoam aynı zamanda IPv6 Gold Logo sertifikalıdır. Böylece, ağ güvenlik cihazları arasında artık dünya çapında hükümet ve işletmelerde bir zorunluluk olan IPv6 trafiğini tanımlayabilir ve işleyebilir.

Cyberoam, Birleşik Tehdit Yönetimi için, 2013 Magic Quadrant’da önde gelen bir analist firma tarafından bir Vizyoner olarak konumlandırıldı ve SC Magazine güvenlik değerlendirmelerinde sürekli olarak 5 yıldızlı derecelendirmeler aldı.

Digital Terminal Editor’s Choice Award 2010 tarafından en iyi UTM olarak tanımlandı. Ürün yeniliği, işlevsellik, genel performans ve etki de dahil olmak üzere, tüm yarışma kategorilerinde çok yüksek skorlar aldı. Cyberoam ayrıca sekizinci yıllık Network Orta Doğu İnovasyon Ödüllerinde “Yılın En İyi Güvenlik Cihazı Ödülü”nü aldı.

Cyberoam Teknik Özelliklerini incelemek ve detaylı Cyberoam Çözümleri araştırmak için lütfen tıklayın….

WhatsApp WhatsApp 'dan yazın.