Genel Bakış

Cyberoam iView; MSSP’ler ve büyük girişimlerde güvenlik olaylarının gerçek zamanlı ve geçmişe ait bilgilerini sağlayarak, ağ üzerinde merkezi günlük tutma ve raporlama ile ayrılmış lokasyonlardaki çoklu cihazlar üzerinden kullanıcı aktivitesi sunar. Açık kaynak çözüm ve özel araç olarak mevcut olarak Katman 8 Kimlik tabanlı görünürlük ile akıllı günlük tutulmasını ve raporlamayı sağlamaktadır.

CRiVU25NRAppliance

Açık Kaynak

  • Ücretsiz indirilebilir yazılım
  • Kaynak kodu değiştirmeye izin verir
  • Özelleştirmeye ve bireysel gerekliliklere olanak verir

Özel Araçlar

  • Önceden yüklenmiş donanım cihazı için kolay yerleştirme
  • Terabaytlarca depolama alanı
  • Yedeklilik ve güvenilirlik – RAID teknolojisi

iview-cyberoam-workflow-large

Özellikler

Log Yönetimi – Cyberoam iView, akıllı dizinleme ve kolay arama olanakları ile ve hızlı kurtarma, denetlemeleri ve adli hususlara olanak vererek ayrı lokasyonlardaki çok sayıdaki cihazdan gelen veriyi günlüğe kaydederek terabaytlarca veri arşivlemektedir.

Birleşik Raporlama – iView; yöneticilere; erişilen web siteleri, alınan bant genişliği ve virüs saldırıları gibi pek çok parametreye göre, ağın hangi noktasında, hangi kullanıcıda, cihazda, lokasyonda veya aktivitesinde neler olduğuna dair net bir görüntü ortaya koyan kapsamlı özet raporlar vererek çoklu cihazlar üzerinden Birleşik Raporlama sağlamaktadır.

Kimlik Tabanlı Raporlama – iView’deki kimlik tabanlı raporlar, kuruluşların http, FTP, e-posta, IM, P2P ve daha fazla protokol üzerindeki kullanıcı aktivitelerini izleyerek ve kötü amaçlı yazılımların indirilmesinde veya yüklenmesinde, spam alınmasında veya gönderilmesinde kullanıcıya yönelik raporlar sağlayarak içerideki saldırılarla mücadele etmesine yardımcı olmaktadır.

Güvenlik Yönetimi – Kuruluşlar; ICMP trafiğinde ya da bant genişliği tüketiminde bulunan ve iView ön panelindeki anlık güvenlik durumunda DoS saldırısı ya da casus yazılım bulaşması olarak gösterilen ağ saldırılarının, kaynaklarının ve hedeflerinin ve trafik ayrıklıklarının yerini hemen tespit edebilmektedir.

CRiVU100NRAppliance

Uyumluluk Raporlama – Cyberoam iView; kuruluşların PCI-DSS, HIPAA, GLBA ve SOX şartlarını sağlamasına olanak sağlayacak şekilde, tek bir ön panel üzerindeki günlük ve güvenlik olaylarının yaklaşık olarak eş zamanlı raporlanmasını sağlamaktadır.

Adli Analiz – Cyberoam iView, kuruluşların iView günlükleri ve raporları üzerinde yer alan herhangi bir güvenlik ihlali süresinde gerçekleşen olaylar dizisini onarmasına olanak vermektedir.

Çok çeşitli cihaz/ çözüm yelpazesi ile uyumludur – Cyberoam iView; Linux IPtablet/Netfilter Firewall, Cyberoam, Fortigate, Sonicwall gibi pek çok coğrafi lokasyon; Squis ve Syslog desteği sağlayan, kullanıcılara ağ aktivitesinin basit görünümünü gönderen çoklu ağ cihazlarının/çözümlerinin günlüklerini/raporlarını sunmaktadır. Tüm ağ cihazlarının tek noktadan günlüklerinin tutulması ve raporlanması, analizleri ve anlamayı, ayrı çözümlerin kullanımına göre çok daha kolay hale getirmektedir.