Genel Bakış

Cyberoam Merkez Konsolu (CCC) araçları; MSSP’ler ve büyük girişimler için yüksek seviyede güvenlik sağlayarak dağıtılmış Cyberoam ağ güvenlik araçlarının tamamında merkezi güvenlik yönetimi gerçekleştirilmesi için donanımsal ve sanal CCC araçlarında esneklik sunmaktadır. 8 Katmanlı Kişilik tabanlı politikalar ve merkezi rapor ve uyarılarla, CCC donanımsal ve sanal araçları, uzaktaki ve dünyanın her yerindeki şubeler için granüler güvenlik ve görülebilirlik sağlamaktadır.

CR1500ia-10FAppliance

Donanım CCC Araçları

  • Büyük girişimler ve MSSP’ler için merkezi yönetim ve görüntüleme sunmaktadır
  • 15- 1000 Cyberoam ağ güvenliği araçları şartlarına uygundur

Sanal CCC Araçları

  • Sanal CCC araçları, VMware ve Hyper-V sanallaştırma platformlarını desteklemektedir
  • CCC donanım araçları gibi tam takım özellikleri sunmaktadır
  • Kullanıcıların özel donanım ihtiyaçlarını ortadan kaldırır, satın alma masraflarını azaltır ve ilerideki yükseltmeleri kolaylaştırır

CCC50NMAppliance

Özellikler

Merkezi Politika Yönetimi & Güvenlik Güncellemeleri – CCC, merkezi politika oluşturma ve uygulamayı, Güvenlik Duvarı, Saldırı Engelleme Sistemi, Anti-virüs taraması gibi tüm güvenlik özellikleri için şubelerde ve müşteri ofislerine yerleştirilen Cyberoam ağı güvenlik araçlarının abonelik ve imza güncellemelerini mümkün hale getirerek güvenlik yönetimini kolaylaştırmaktadır. Bu, kuruluşlara yapılan sıfır saat saldırılarına karşı eş zamanlı koruma sağlar ve MSSP’lerdeki çoklu müşteri ağlarının tamamında yeni tanımlanan saldırılara karşı tepki verme süresini azaltır.

Basit, web tabanlı ve tüm güvenlik özelliklerine sahip bir GUI ile, CCC, güvenlik yönetimini basitleştirerek ve lokasyonlardaki teknolojik zayıflığa rağmen tüm müşteri lokasyonlarında ve uzaktaki ofislerde yüksek seviye güvenliği sürdürerek merkezi politika uygulamasını sağlamaktadır. Kuralların ve politikaların güncellemeleri, ağ güvenliği araçlarından biri ya da bir grubu için merkezi olarak programlanabilmektedir.

CR1500iaAppliance

Grup Tabanlı Yönetim – CCC; güvenlik araçlarının bulundukları coğrafyaya, Cyberoam ağ güvenlik araçları modellerine, Aygıt Yazılımı sürümlerine, kuruluşlara (özellikle MSSP’ler için) ve hizmet aboneliklerine göre sınıflandırılmasına olanak vererek çeşitli ofislerin ve müşterilerin güvenliğini yönetmede esneklik sunmaktadır. Web 2.0 olanakları ile geliştirilmiş dinamik CCC görüntüleri, araçları aygıt yazılımı sürümleri, araç modelleri ve tüm araçlar ile yönetmeye, aramaya ve sıralamaya yardım eden ön paneldeki bilgilerin bir bakışta görülmesini sağlar. Bu, hızlı görüntülemeye ve harekete geçmeye olanak vermektedir. CCC, sıralamada özelleştirilebilir kriter seçimi sağlayarak ön paneldeki araç görüntülerinin sıralanmasında esneklik sunmaktadır.

Rol Tabanlı Yönetici Kontrolleri – CCC; tek ya da bir grup Cyberoam güvenlik araçlarının yanı sıra, girişimlerin ve MSSP’lerin donanımsal ve sanal CCC araçları için rol tabanlı idareyi ayarlamasına olanak vermektedir.

Uyarılar ve Denetim Günlükleri – CCC Günlük Görüntüleyici; analizleri incelemeye yardımcı olan, mevzuata uygunluğu destekleyen ve ek olarak tüm dağıtılmış ağlardaki geçmiş aktiviteleri izleyen ayrılmış Cyberoam ağ güvenlik araçlarının yanı sıra; CCC üzerindeki yönetici hareketlerinin günlüklerini ve görüntülerini de sunmaktadır.

E-posta uyarıları; abonelik birimlerinin bitişlerine, aşırı disk kullanımı IPS ve virüs saldırısı sayımlarına, sağlıksız sörf hitlerine ve diğer parametrelere göre, tüm şubelerdeki ve müşteri ofislerindeki tek ya da grup halindeki Cyberoam güvenlik araçları için ayarlanabilmektedir. CCC alarmı ayarlama olanağı, büyük girişimlerin ve MSSP’lerin yanlış alarmları azaltmasında yardımcı olmaktadır. Yönetici; yanlış alarmı arttıracak şekilde, CPU kullanımı aniden %90’a yükseldiğinde çalışmak üzere bir alarm kurmak yerine, belli bir süredeki (örneğin 20 dakika) CPU kullanımı %90 üzerine çıktığında çalışan bir alarm kurabilir.